Горячая линия министерства образования Украины

Украина - телефонные горячии линии
Телефон Горячая линия министерства образования Украины

0 800 507 309

Если должностные лица любого уровня полномочий нарушают ваши права или законные интересы, принуждают к коррупционным действиям, граждане обязаны сообщить о таких правонарушениях по телефонам «Горячей линии» в органы государственной власти для проведения соответствующих проверок и принятия мер к восстановлению нарушенных прав.

Сообщите о коррупционных действиях по указанным телефонам:
Служба круглосуточной поддержки Горячая линия министерства

Если Вы хотите увидеть содержимое всей статьи, кликните по одной из этих кнопок
 • Ответить Наталія ,

  Доброго вечора! Я мати студентки першого курсу Тернопільського вищого професійного училища технологій і дизайну. На першому дні навчання почався збір на потреби училища(карнізи, штори і т.д.), крім цього благодійний внесок кожного року по 500 грн (можливе зростання суми) і обов’язково до 5 днів здати їх. Поясніть будь ласка, що це за такі внески , коли при вступі про них не згадують, чому так? На яких підставах? Для кого ці гроші?

  • Ответить Оксана ,

   Жах… Провели реформу освіти …. Вчитель 4-го класу вимагає за покращення успішності з англійської мови, доньки по 85 гривень за заняття….. Гарно живем дякую за реформу….

   • Ответить Тетяна ,

    Доброї пори доби. Я мама другокласника сільської школи. У нас в школі харчуванням дітей займається родича директора яка не має освіти кухарі. Як можна боротися з таким бараком. У їдальні поряд з їжею продають шампуню, робочі рукавиці, мило,прокладки та інші ГОСПОДАрСЬКІ речі. Якщо ми (батьки) починаємо обурюватися то нам погрожують що нашим ділкам ще довго вчитися в школі! Хтось може нам допомогти? А також підскажіть хто у нас в Україні перевіряє сільські їдальні в школах на дотримання стандартів харчування.

    • Ответить Віктор ,

     Обкрадають вчителів

     • Ответить Віктор ,

      Обкрадають вчителів в Софіївському районі шляхом збору грошей на тарифікацію, атестацію,модернізацію та інші потреби .

      • Ответить Виктория ,

       Здравствуйте! Я одинокая мама. Воспитываю сына (7 класс) Школа №165, г. Харьков. Почему меня обязуют сдавать деньги на подарки учителям, на новогодние праздники ремонты и т. д. ? А моему ребенку ничего не положено. Уже 2 года нет пригласительного на елку,об оздоровительных путевках я вообще молчу(никогда и не было).

       • Ответить олександр ,

        Доброго здоров’я. Підкажіть будь ласка, хто повинен в Укарїні підвищувати зарплатню вцителям ліцею : батьки або держава. Бо в нашому ліцеї це мабуть справа батьків. З першого січня 2017р. потребують підвищиня стлати за ліцей

        • Ответить Андрій ,

         Моя невістка навчається в Державному Криворізькому Педагогічному Університеті на третьому курсі і викладач Марків Володимир Миколайович по теорії виховання та історії встановив ціни на бали, 3 бали коштує 800 гривень. Прошу перевірити цього викладача. Поясніть будь ласка коли буде справедливість в нашій державі?

         • Ответить Тіна ,

          Доброго вечора!!! Я вихователь в місті Сміла, Черкаська область. Мене цікавить чи закон у нас один для всіх, чи “славне місто Сміла” має право жити за своїми власними? Чому нам за престижність праці сплачують тільки від 10 до 15%, хоча за законом повинні сплачувати не менше 20%? Чому щорічно нас змушують іти у відпустку за власний рахунок на 10-15 днів? Чому заплановане збільшення заробітьної плати з січня місяця 2017 року нам перенесли на вересень 2017 року? З травня місяця 2016 року нам перестали виплачувати індексацію!!! Хіба ми не люди???!!!!

          • Ответить Валентина ,

           Поясніть , будь-ласка, чому завідувачі відділень коледжей не можуть скористатися правом на пенсію за вислугою років, адже за Постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 вони вважаються педагогічними працівниками. Чому посаду завідувачів відділень коледжей не внесено до Постанови КМУ від 20.01.16 №79 , як таку, що має право на пенсію за вислугою років. В коледжах, технікумах на посадах завідувачів відділень працюють високваліфіковані педагогічні працівники, які організовують навчально-виховний процес, читають лекції, проводять практичні, лабораторні та семінарські заняття.

           • Ответить Валентина ,

            Доброго вечора! Студенти Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою з жовтня 2016 року і по даний час 2017 р проходять практику в відділеннях Укрпошти. Укрпошта вчасно перераховує заробітню платню практикантам щомісяця на рахунок коледжу, але коледж в свою чергу чомусь ці кошти (вже 3 місяці) затримує і не виплачує. Хотілося б дізнатися чому так відбувається і коли будуть віддаватися кошти.

            • Ответить Ілля ,

             Я студент другого курсу. Проживаю в гуртожитку і до нас нікого не пускають відвідувачів, байдуже хлопці це чи дівчата, просто не пускають. В судідньому гуртожитку (теж від мого навчального закладу) така сама ситуація. Пускають лиш родичів, і то вони повинні показувати документ, який підтвердить це. Ще й обмежують час входу до 23:00, після 23:00 двері то тобі відчинять, але тебе запишуть у список і потім тебе викликають і допитують чому ти запізнився. Так, це гуртожиток коледжу, де є багато хлопців і дівчат до 18 років, ось вони їх і контролюють, але є і старше 18(навіть до 21 доходить) і таке саме ставлення. Прошу вас розібратися в цій ситуації. Це гуртожитки №1 та №2 Київського електромеханічного коледжу (КЕМК).

             • Ответить Альона ,

              Хочу висловити велику подяку особисто пані Олені, працівниці з техпідтримки Курс Освіта. Бо саме вона допомогла у вирішені питання електронної черги в дошкільний заклад. Річ у тому, що ми змінили місце проживання, переїхавши до іншого міста, і спробували перевестися за своєю електронною чергою до садка, який територіально нам найближчий за місцем проживання. В районних відділах освіти міст з якого виїхали та в якому проживаємо, нам говорили: потрібно ставати на нову чергу, що перейти за датою першої реєстрації (а це січень 2014р.) НЕМОЖЛИВО. Але ж електронна черга єдина по всій Україні! Зателефонувавиши до техпідтримки Курс Освіта,на наш дзвінок відповіла пані Олена, яка зрозуміло роз’яснила, як працює електронна черга. Впевнившись у своїх правах, звернувшись ще раз до р-н відділу освіти, дізнаємося: електронна черга використана!! виявляється наш син зарахований в дитсадок міста в якому мешкали раніше…. А ще більше приголомшило, що його там добре пам’ятають, бо він ходить на неповний день!?! Це при тому, що ми навіть не знаємо де знаходиться даний садочок.
              В черговий раз звернулись в відділ освіти в якому реєструвалися в чергу, за роз’ясненням та допомогою. Нам нічим допомогти не могли (м’яко кажучи), чи не хотіли. Після дзвінка, за нашим проханням, до відділу освіти від техпідтримки Курс Освіта, під час якого пані Олена розібравшись в цій «заплутаній» ситуації, роз’яснила як правильно, за законом потрібно діяти.
              Лише завдяки її правовій допомозі нашого сина відновили в електронній черзі, та перевели до потрібного садка.
              Засмучує не бажання допомогти, чи то необізнаність,чи то байдужість,чи то лінь наших чиновників, які не захотіли визнати та виправити свої помилки – перекладаючи їх на інших..
              І дуже радує, що в нашій країні є така техпідтримка Курс Освіта, що є така уважна, чуйна, віддана своїй справі пані Олена! Щира подяка Вам від усієї нашої родини!!!

              • Ответить Валентина ,

               Я звернулася на гарячу лінію з питання виходу на пенсію за вислугою років, але відповіді не отримала. Скажіть, будь-ласка. скільки треба чекати на відповідь. якщо це гаряча лінія?

               • Ответить Тетяна ,

                Доброго дня, хочу поскаржитися на свавілля, яке стало звичним в НВК “Олімп” “ЗОШ І-ІІІ ступеня – гімназія” смт Ширяєве, Одеської області.
                В нашій школі багато років підряд було все добре, як учням так і вчителям, а все тільки завдяки директору, який тоді працював – Гордієнку Петру Івановичу. Він знаходив підхід як до дітей, так і до вчителів. Що сталося,не знаю, але ця людина більше із за місцевої влади не захотіла працювати в школі, і коли школою почали керувати Карбатовська Наталля Борисівна та Фірман Тетяна Володимирівна батьки та вчетелі зрозуміли, що може тепер їх чекати.
                Якщо щось не подобалося в.о директору Карбатовській Н.Б.в поведінці вчителя, вона могла цього вчетеля принизити в присутності дітей , що вкрай НЕ допустимо. Далі ще гірше, їм захотілося щоб всі дівчатка школи з 1 по 11 клас ходили тільки с косичками. Дітям навіть хвіст не можна було закласти. Тепер вони придумали ще кращу ідею, а саме – школу почали ЗАЧИНЯТИ!!!!! до 5-го уроку діти сидять без повітря не наче в КОНСЛАГЕРІ!! Але ж в нашій школі не продумано нормальне харчування, те що вони можуть купити в буфеті дітей тільки отруює, і якщо раніше діти могли вийти і купити собі щось в кафе, зараз вони не можуть цього зробити. Діти сидять по 8-м годин голодними і без свіжого повітря, а якщо щось і доведеться перехопити з буфету, то потім можна потрапити і до лікарні.
                Школу зачиняють з 1-го по 5-й урок, саме в той період, на який припадають великі перерви, де дитина може вийти купити їсти, або вибігти в лікарню, якщо потрібно, або ж просто вийти на свіже повітря. Зате до школи, яку до речі зачинили, впускають вуличних бабульок -кухарок, які не пройшли елементарний мед.огляд, не відомо з якими болячками вони йдуть в школу і не зрозуміло взагалі що вони принесли істи дітям і де воно готувалося, в яких умовах!!!
                На дверях школи посадили прибиральниць як жандармів.
                Я вважаю це знущанням над ПРАВАМИ ДИТИНИ!!
                Пошу Вас прийняти міри, та приїхати і розібратися в нашу школу, адже НЕ заради такого відношення до дітей наші хлопці зараз воюють та погибають в зоні АТО!!

                • Ответить нАТАЛІЯ ,

                 ДОБРОГО ДНЯ !! МОЯ ДОНЬКА ПРАЦЮЕ ВЧИТЕЛЕМ В ХУТІРСЬКІЙ ШКОЛІ 1-3 СТУПЕНІВ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛ. В ДРУГОМУ КЛАСІ . В ДРУГОМУ СЕМЕСТРІ ПОЧАЛИСЯ ОЦІНКИ І ДИРЕКТОР СЕРБІНА А.М І ЗАУЧ ГОНЧАРЕНКО Л.В ВИМАГАЮТЬ СТОВИТИ ВІДМІННО УЧЕНИЦІ 2 КЛАСУ ШАЛАГІНІ АЛІНІ ВІДМІННО .. А ВОНА НЕ ВІДПОВІДАЕ РІВНЮ НАВЧАННЯ У ДРУГОМУ КЛАСІ НА ВІДМОВУ ДОНЬКИ СТАВИТИ ВІДМІННО ДИРЕКТОРСЕРБІНА А.М СКАЗАЛА ЩО ЗВІЛЬНИТЬ ДОНЬКУ З ПОСАДИ ВЧИТЕЛЯ ЯК ПОСТУПИТИ В ТАКІ СИТУАЦІЇ ? БО ДИРЕКТОР СКАЗАЛА ЩО НА МІСЦЕ ДОНЬКИ Є ЛЮДИНА ЯКА БУДЕ ВИКОНУВАТИ ЇЇ ВКАЗІВКИ … ДОПОМОЖІТЬ ДОНЬКУ ТИРОРИЗУТЬ КАЖДИЙ ДЕНЬ ….

                 • Ответить Станіслав ,

                  зі слів начальника управління освіти,сім”ї,молоді та спорту відомо,що 18 січня минулого року кабінет міністрів україни видав постанову “про внесення змін до порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних,учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах” ,в якій назвав категорії учнів,які харчуються за бюджетні кошти,але в постанові не вказано чи має пільги дитина батько якої має статус інваліда війни 2-ої групи,і я хотів би дізнатись чи має право дана дитина безкоштовно харчуватись в школі і чи мае право на отримання всіх підручників для навчання в школі так,як директор школи не бачить в данній постанові пільг для інваліда війни

                  • Ответить Марина ,

                   Добрий вечір! Хотілося щоб вихователі в ДНЗ КУЛЬБАБКА ( с. Запорізьке, Апостолівський р-н, Дніпропетровської обл.), а саме НЕСТЕРАК Любов Мколаївна краще відносилася до дітей і не ображала їх обзиваючи словами ДЕБІЛ.
                   Наші діти це наше майбутнє!!!

                   • Ответить Володимир ,

                    Доброго дня. Хочу привернути увагу Міністерства освіти України на корупційні дії місцевих “божків”, керівників відділів освіти та директорів шкіл районного рівня. Мова піде про те, як на місцевому рівні нищать, ту саму освіту та вчителів які намагаються її дати дітям. У Перемишлянському районі, що на Львівщині, це проходить уже не один рік, а тому, напевно, прийшла пора покласти край даному “комуністичному” та “есдеківському” свавіллю. Тут, намагаються працювати не тільки родинами і без освіти, а ще й тримати місця дітям, внукам і ненародженим … Тут працюють доти, доки не винесуть “ногами вперед”. 185 (майже половина), вчителів і директорів в Перемишлянському районі мають вік понад 70-75 років. Вони не тільки не дають ніяких знань, але і знищують набуття інших, молодших та перспективних вчителів. Про “відкати” за місце у Перемишлянській школі (це приблизно 500-800 доларів), і говорити нічого, тут все “схвачено”, говорять гарно, про готовність взяти вчителя до школи, а очима “сверлять” отвір у твоїй кишені.
                    А, про випадок у Липовецькій середній школі, що на Перемишлянщині, це окрема розмова:
                    – тут, після трагічної смерті завуча школи по навчальній роботі у 2016 році, почалося щось неймовірне. Рік, що передував даній події, до школи запросили вчителя фізики. Поки у школі працював, покійний зауч, все для вчителя здавалось, надзвичайно добре, хоча непокоїло, частенькі “п’янки” ряду вчителів школи на чолі із завучем по виховній роботі, дружиною директора школи. Вчителька фізики, з чималим багажем знань, у свої 45 років, завоювала чималий авторитет у дітей та батьків села, оскільки навела порядок, як у класі (за свої кошти та за виділені для класу фарбу для підлоги, пофарбувала підлогу, парти та крісла), привела документацію та наочний матеріал до стандарту, діти почали виконувати лабораторні роботи а від так і набувати знань. Ось і пішли результати: перші місця у районних олімпіадах та конкурсах, другі в області, де рівень знань показаний учнями Липовецької (сільської) школи, не відставав від міських шкіл чи гімназій.
                    Грамотний педколектив школи пророчив місце, завуча по навчальній частині, по смерті попереднього, саме даному вчителю, яка в своїй практиці, уже була на посаді завуча гімназії, до переїзду у Львівську область. Але, дружина директора школи, маючи пересторогу, що вчителька ставши завучем, не дозволить почуватися вільно, а особливо “празникуватися” у школі, вирішила поставити на дану посаду, прихиливши на свою сторону і чоловіка (директора школи), і завідувача районним відділом освіти (коли, на колінах умовила його) поставити завучем в даній школі свою “коліжанку” (хоч і не грамотну, зате керовану). Тим більше, що ця уступила 25 % своєї ставки для дружини директора, щоб у школі було два завуча, при тому, що за положенням, коли у школі менше 21 класу-комлекту, то вводиться лишень 0,5 ставки завуча з навчально-виховної роботи. А тут лишень 98 учнів, і півтори ставки завуча???!!! А, ще дочка без освіти працює вчителем англійської мови, уже два роки, і навчається у вузі лише два роки???!!! Тай, працює як хочеться, заболить головонька, зразу до дому їде, критичні дні – зовсім не їде на уроки, а хто що скаже???!!!!
                    А, вчительку фізики цькують, всяку дурню вигадуючи. А, районний відділ освіти мовчить, хоч і знає все!!!
                    Дійшло до того, що минулого року, що “зпихнути” вчителя зі школи, визвали вчительку, яка до декретної відпустки працювала у даній школі, і не мала наміру повертатись до даної школи (так і директор говорив, коли треба було прийняти вчителя фізики, два роки тому), так як живе у Львові, але її вмовили, на три місяці вийти на роботу, аби та не мала можливості перешкоджати у їх “діяльності”. Що і було зроблено: вчителька вийшла, провела ряд уроків, бо частину проігнорувала, зокрема – астрономію, ні одного уроку. А з першого вересня цього року розрахувалась. І знову батьки бурять, знову пишуть звернення до райво, щоб залишити вчителя фізики у школі….. Але їх ніхто не чує, чи не хоче чути?!!!
                    Не чують: ні дітей, яких залякують, ні батьків, які розчарувалися у всьому… Нікому не потрібно, ” … це наше майбутнє!!!”.
                    Стоїть питання: навіщо був Майдан, навіщо АТО, для кого ці всі жертви, коли о таке робиться на місцях???…

                    • Ответить Ольга ,

                     За якою адресою(сайтом) чи поштою можливо здійснювати зв’язок з міністерством освіти, щоб отримати відповідь на коментар чи запитання ???

                     • Ответить Виктор ,

                      Здравствуйте! В Харьковском национальном университете гражданской защиты на социально-психологическом факультете препадает преподаватель антропологии, биологию человека ПАНЫ Ильина. К студентам относится грубо и некомпетентно. Прочитав лекцию из своей тетради, студент должен рассказать на следующее занятие. Ответил на первый вопрос- хорошо, продолжаем спрашивать дальше, не ответил, значит общая оценка-два. И это с первых дней знакомства, ставить всем студентам в группах двойки. По чаще давать поручения таким преподавателям проводить открытые занятия с участием специалистов Министерства, чтобы они показали, чему научили молодежь.Разве можно морально подавлять 17 летних, как затравленные котята. А то родители в АТО, а над детьми издеваются некомпетентные профессионалы.

                      • Ответить Юрій ,

                       Мій педагогічний стаж 23 роки. Веду гурток Арт – студія «СТИЛІСТ» у обласному палаці дітей та юнацтва. Освіта: Технічне училище №1, м. Кривого Рога закінчив у 1984 році, за фахом кравець верхнього жіночого одягу. Освітньо-кваліфікаційний рівнь молодшого спеціаліста.
                       З 1.09.2017р. мені установили 10 тарифний розряд, чи маю я право отримати 11, або 12 розряд?
                       -відповідно до статті 39 Основ Законодавства Союзу РСР та союзних республік про народну освіту (в редакції Закону СРСР від 27.11.1985) встановлено, що середня спеціальна освіта отримується у технікумах, училищах та інших навчальних закладах, віднесених в установленому порядку до середніх спеціальних навчальних закладів.
                       Відповідно до статті 24 Закону України «Про вищу освіту» від 05 березня 2002 р. № 2984-ІІІ (із змінами) (далі – Закон), училища та технікуми віднесено до вищих навчальних закладів першого рівня акредитації, у яких здійснюється підготовка за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.
                       Статтею 7 Закону визначено, що неповна вища освіта відповідає освітньо-кваліфікаційному рівню молодшого спеціаліста. Тобто, середня спеціальна освіта, здобута в училищах і технікумах на території СРСР, прирівнюється до неповної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.
                       Пунктом 4.11 Типового положення про атестацію педагогічних працівників встановлено, що педагогічним працівникам, які не мають повної вищої освіти, за результатами атестації встановлюються тарифні розряди.
                       У відповідності до Схеми тарифних розрядів посад керівних та педагогічних працівників позашкільних закладів всіх типів і найменувань, шкіл естетичного виховання (Додаток 8) наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005р. № 557 (із змінами) для керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи, культорганізаторів, екскурсоводів, інструкторів з туризму, акомпаніаторів, старших вожатих, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України “Про освіту” – вищу або середню освіту) – тарифні розряди до 31 серпня 2017 року включно 8-10; а після 31.08.2017р. установлюються тарифні розряди – 10- 12.

                       • Ответить Івна ,

                        Доброго дня. Я вчитель сільської загальноосвітної школи. В даний час являюся інвалідои 3-ої групи. В нас в районі заведено, якщо ти пінсіонер то повинен працювати всього на 4 часах. Якщо дали більше, то це уже милість деректора школи. Поясніть будь ласка, яким це законом передбачено. І ще працюючи на не повну ставку я повинен здавати гроші на покупку шкільних журналів, чи правльно це.

                        • Ответить Владимир ,

                         Прошу ответить на такой вопрос.Не принимают КТН доцента на работу в госуниверситет-говорят только через конкурс.Ссылаются на указания Министерства.Если это так-подскажите номер документа.Спасибо.

                         • Ответить Вчитель ,

                          У Підгаєцькому районі Тернопільської області вчителі працюють без доплати за престиж педагогічної праці з квітня цього року досі, куди діваються виділені на це державою кошти? Втрутьтеся будь ласка

                          • Ответить Инна ,

                           Добрый день!Прошу помочь мне найти справедливость.Моя дочка учится в Первомайском коледже Николаевской обл.адмирала Макарова. 3 курс экономика правовединье.Все началось с того что она учится хорошо одна 4 только, на доске почета висит и есть в группе активисты у которых по шесть четверок но они стоят по рейтингу первое и второе место ,а моя дочка на самом последнем шестом оказалась,Начало руководство говорить что вышел закон чтобы урезать стипендию что останется только 20%и то есть мой ребенок слетает первым.Когда пошли к зам.отделения чтобы посмотреть рейтинг их просто выставили рейтинг никто не показал.Они попросили объяснить как они считают дополнительные баллы после чего Сологуб Н,В зам отд. вообще пришла в ярость.Еще один инцидент на уроке социологии преподаватель Коломиец С.И поставил моей дочке 4 а тех кого даже на паре на было это Ющенко Т. у нее стоит 5 .Коломиец сразу же пошел и пожаловался директору Костюкова Т,И.что моя дочка приходила к нему.После чего пришли директор и заместитель в нашу группу151и начали говорить моей дочери какое она имела право идти к преподавателю и спрашивать оценки что у нее воспитание ниже плинтуса и намекнули что надо искать другое учереждение.После чего звонит мне ребенок плачет и просит перевести ее в другой коледж потому что ей там жизни не будет.Где справедливость что умные дети и специалисты в будущем

                           • Ответить Катрин Хрустальова ,

                            Я працюю в школі більше 30 років. Зараз керівником гуртка. За 2 роки створила програму з еко дизайну. Були грандіозні плани із сміття створити красу, прикрасити подвір’я школи клумбами з квітів із пластику, виховувати підростаюче покоління не словами, а діями. Зробила об’яву батькам, набрала дітей, але стикнулася з шаленим спротивом керівництва школи. Мені в категоричній формі заборонили проведення гуртка з еко дизайну. Спочатку аргументували – немає програми затвердженої МОН. Я знайшла програму університету Драгоманова за 2014 рік там де є пункт:,, Виготовлення виробів з пластику”. Цього ви виявилося замало. Директор в категоричній формі заявила:,, Що цього гуртка не буде, бо вона не допустить”. Порадьте – що робити? Проблема екології є. Вироби дуже гарні. Дуже не хотілося б скандалів, але є люди які із сміття можуть створити красу, а є ті які із краси можуть створити сміття. Дуже чекаю на вашу відповідь. Якщо є можливість без імен, прізвищ вирішити цю проблему, була б дуже вдячна. На сьогоднішній день журналів на руках я ще не маю. Для проведення гурткової роботи. Мій контактний телефон 096 70 11 467 . З нетерпінням чекаю на вашу пораду і допомогу. Діти дуже засмучені, що цей гурток не відбувся, цого закрили.

                            Оставить комментарий

                            • Кого добавить?

                            • Горячая линия онлайн

                             Перечень экстренных телефонов и служб Украины. Горячие телефонные линии помогут вам в любых жизненных неурядицах. Если вам нужна помощь или консультация обращайтесь за ней по телефонам 0-800 государственных органов, банков и компаний.